خانه / استارتاپ / ۸ روش کاربردی برای افزایش بازدهی کسب و کار با منابع کم
افزایش بازدهی کسب و کار
افزایش بازدهی کسب و کار

۸ روش کاربردی برای افزایش بازدهی کسب و کار با منابع کم

افزایش بازدهی کسب و کار ذغدغه ی همه مدیران

بهره‌وری اگر یک حقیقت را در خود داشته باشد این است که هر راهکاری برای همه سازمان ها و همه اشخاص مناسب نیست. موضوع اصلی شناسایی عوامل کاهش بهره وری و تشخیص راههای افزایش آن در بسیاری از کسب و کارها است. اکثر شرکت‌ها از کارمندان خود می‌خواهند تا ساعات مشخصی را در دفتر کار حضور داشته باشند و به عنوان یک تیم به فعالیت بپردازند. پیش خود هم فکر می‌کنند که به این ترتیب بازدهی کارمندان بیشتر می‌شود، چرا که فقط به روی کار تمرکز دارند و چیزی مزاحمشان نخواهد شد. اما واقعیت این نیست. دلایل زیادی برای اینکه چرا کارمندان آن طور که باید بازدهی بالایی ندارند و در وضعیت استعفای عاطفی به کار ادامه می دهند وجود دارد. حال مدیران باید چه کنند؟

افزایش بازدهی کسب و کار
افزایش بازدهی کسب و کار

 

۸ روش‌ برای افزایش بازدهی کسب و کار

۱)پیاده سازی معیارهای کسب و کار و ایجاد انگیزه برای رسیدن به نتایج
تمام اعضای گروه چه افراد با حقوق ثابت و چه افرادی که به صورت ساعتی فعالیت می کنند اگر درک کنند و بدانند که بر چه اساسی سنجش می شوند و تاثیر مثبت نتایج را احساس کنند فورا پیام را دریافت خواهند کرد. لازم نیست که همه ابزارهای تشویقی پول نقد باشد. در واقع مطالعات جدید نشان می دهند که از به رسمیت شناخته شدن و تشویق غیرنقدی نتایج بیشتری به دست می آید.

۲)تشویق هر فرد به اینکه عمل کند و تاثیرگذار باشد نه اینکه تحت تاثیر قرار گیرد و واکنش نشان دهد.
به بیان ساده این مطلب به این معناست که به هر فرد باید آموزش داد و او را تشویق کرد که آیتم های مهم را اولویت بندی و بر آنها تمرکز کند و به طور فعالانه ابتدا به آنها رسیدگی کند. نباید تحت تاثیر «بحران لحظه ای» قرار گیرد که ممکن است با کمی تلاش اولیه رفع شود. هرگز زمان کافی برای انجام همه کارها وجود ندارد.

۳)اصل «پارتو» را توصیه و تمرین کنید.
این اصل که به قانون ۲۰/۸۰ نیز معروف است بیان می کند که در بسیاری از محیط ها ۸۰ درصد نتایج از ۲۰ درصد فعالیت ها و اقدامات حاصل می شوند. در اکثر کسب و کارها ۸۰ درصد درآمد از ۲۰ درصد مشتریان به دست می آید. برای افزایش بازده کسب و کار تمرکز کنید روی آن ۲۰ درصد

۴)بهترین ابزارها و فناوری را به کار ببرید.
هنوز هم اعضای تیم هایی را مشاهده می کنیم که برای بودجه ها و صورت های مالی به جای صفحات گسترده یا دیگر ابزار مدرن از ماشین حساب و کاغذ استفاده می کنند. مسئولیت شما به عنوان یک کارآفرین یا مدیر اجرایی این است که آموزش و ابزار را فراهم آورید تا کار به طور سودمندی انجام شود. افزایش بازدهی کسب و کار شما به آن وابسته است.

۵)فرهنگ، سبک زندگی و کسب و کار در کنار زندگی متعادل را ترویج دهید.
۲۰ ساعت کار در روز به طور منظم برای حرکات بلندمدت یا بازده کسب و کار سودمند نیست. به عنوان یک کارآفرین شما با اعمال و اقدامات و خواسته های خود این مدل را برای اعضای تیم تعیین می کنید. آنها را به اختصاص دادن زمانی برای تفریح، تعطیلات و فعالیت های خارج از محل کار تشویق کنید.

۶)ارتباطات بیشتر و انزوای کمتر را ترویج دهید.
برخلاف باور عمومی، مدیران اجرایی و اعضای تیمی که در دفاتر خود پنهان می شوند بهره وری کسب و کار را بهینه سازی نمی کنند. بیشتر شرکت ها در حال حذف دفاتر خصوصی و فراهم آوردن فضاهای کاری بازی هستند که در آنها همه به طور طبیعی با هم در تعامل هستند، از یکدیگر یاد می گیرند و به عنوان یک تیم و به صورت تیمی کار می کنند.

۷)موفقیت های مهم و کلیدی را جشن بگیرید حتی اگر کوچک باشند.
کارآفرینان هرگز نباید هیچ فرصتی برای برجسته کردن نتایج و نقاط عطف به دست آمده برای کل گروه را از دست بدهند و از این طریق باید نشان دهند که تمرکز واقعی روی ساعت کاری نیست. خودتان را خسته نکنید [تمام انرژی خود را مصرف نکنید] و اجازه ندهید که کارکنان تان احساس کنند که کار، یک پیشروی اجباری بی پایان است.
ارتباط مشخصی میان این واقعیت وجود دارد که گوگل از سوی فورچون در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از بهترین شرکت ها در زمینه کاری رتبه بندی شده است. گوگل تمرکز مداومی بر بازده ایجاد کرده است که در آن به جای کار بیشتر و لذت و بازده کمتر، کار دقیق تر و هوشمندانه تر با بازده و لذت بیشتر صورت می گیرد.
این به شما کمک می کند که کسب و کار جدید خود را به عنوان یک وسیله نقلیه با عملکرد بالا در نظر بگیرید که قبل از رسیدن به موفقیت، مسیر مسابقه سخت و بلندی را در پیش دارد. بنابراین نه فقط در ابتدا بلکه در هر پیچ و مانعی در طول مسیر به حرکت و بازده توجه زیاد و دقیقی دارد.

هوشمندانه کار کردن
انتخاب بهترین ها

۸)سازگاری در مسیر رمز موفقیت شماست!

اگر احساس می کنید که روند واقعی کسب و کار شما دقیقا همانند خیال پردازی های شبانه است، همین الان مسیر خود را متوقف کنید. گاهی ممکن است شما هزینه زیادی برای آموزش کارکنان خود اختصاص دهید، اما بلافاصله به سراغ رقیب شرکت شما بروند و حقوق بیشتر آنها را ترجیح دهند! گاهی ممکن است شما با یک مشتری به توافق برسید، اما شبانه با رقیب شما قرارداد ببندد! گاهی ممکن است یک سرمایه‌گذار پیدا کنید که در نیمه راه مسیر خود را عوض کند! همه این موارد چالش هایی هستند که شما در مسیر کارآفرینی و کسب و کار خود با آنها مواجه می‌شوید. اما افزایش بازدهی کسب و کار زمانی میسر می شود که شما برای شرایط مختلف آماده باشید و خود را سازگار کرده باشید. در این صورت می توانید ادعا کنید که یک کارآفرین جسور و نترس هستید.

منبع:https://www.entrepreneur.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *