خانه / رفتار سازمانی / ۵ راهکار بسیار تاثیرگذار برای واگذاری وظایف جدید به کارمندان
واگذاری وظایف جدید به کارمندان
روش های واگذاری وظایف جدید به کارمندان

۵ راهکار بسیار تاثیرگذار برای واگذاری وظایف جدید به کارمندان

چرا مدیران ناچار به  واگذاری وظایف جدید به کارمندان می شوند؟

واگذاری وظایف جدید به کارمندان ،چرا اجتناب ناپذیر است؟ گاهی حجم کاری زیادی وارد سازمان شما می‌شود که چاره‌ای جز افزایش وظایف کارمندان‌تان ندارید. شاید کارمندان خیلی خسته باشند، اما باز هم باید با هر استراتژی ممکن به کارشان بیافزایید.
تصور کنید با مشتریان جدیدی قرارداد بسته‌اید و پروژه‌ی سنگینی در دست دارید. در این وضعیت تمام کارمندان درگیر انجام وظایف خود هستند؛ اما می بینید خستگی در آن‌ها نفوذ کرده و اشتیاق زیادی برای کار کردن ندارند.
پس در شرایط سختی قرار گرفته‌اید، نه می‌توانید پروژه‌های جدید را از دست بدهید و نه توانی در کارمندانتان می بینید. در هر حال، باید این مشکلات برطرف شود و وظایف بیشتری را به آن‌ها محول کنید. چطور می توان بازدهی کارمندان را افزایش داد؟ در ادامه چند راهکار ویژه را برای حل این بحران‌ها معرفی می کنیم.

۵ راهکار برای واگذاری وظایف جدید به کارمندان

۱)شرایط را به خوبی درک کنید.
کارمندان وقتی می بینند کارهای آن‌ها تمامی ندارد، خسته، دلسرد و ناامید می شوند. در این شرایط مدیران باید اوضاع را بهبود دهند. مثلاً وقتی وظایف یکی از آن‌ها چند برابر می شود، احتمالاً استرس و نگرانی زیادی به او می رسد.
وقتی می بینید شرایط بحرانی شده، جلسه‌ای با کارمندان بگذارید و درباره شرایط کاری با آن‌ها صحبت کنید. به آن‌ها بگویید از مشکلاتشان خبر دارید و برای حل آن‌ها وارد عمل خواهید شد.
۲)درباره شرایط صحبت کنید.
کارمندان باید دلیل افزایش ناگهانی کارهای خود را بدانند. پس لازم است از دلیل کارِ بیشتر برای مدت زمان مشخص مطلع شوند. شما باید با تک تک اعضا و مدیران رده‌های پایین‌تر صحبت کنید و مطمئن شوید تمام افراد، متوجه شرایط کنونی هستند.
بعد از صحبت کردن اجازه دهید کارمندان با شرایط جدید سازگار شوند. بعد از آن، به آن‌ها اجازه‌ی استراحت و ابراز عقاید و نظرات بدهید. البته مدیران حوصله‌ی شکایات و نگرانی‌ها را ندارند، اما باید به عنوان یک رهبر همیشه آماده‌ی شنیدن باشید.
۳) قدردان آنها باشید.
نباید توقع داشته باشید کارمندان بدون تشکر و قدردانی، انگیزه‌ی کافی برای کار کردن داشته باشند. مطمئن باشید ساده‌ترین کلمات هم می تواند تأثیر عمیقی روی عملکرد کارمندانتان بگذارد.
پاداش دادن نیز بسیار مؤثر است. بعد از انجام کارهای زیاد و طاقت فرسا، کارمندان شما حق دارند پاداشی دریافت کنند. باید برای پاداش دادن از هر چیزی که برای شرکت قابل دسترس است استفاده کنید.
۴) به آنها امکان برنامه‌ریزی دهید.
کارمندان به جز وظایف و مسئولیت‌های شغلی، زندگی خانوادگی و شخصی نیز دارند. به آن‌ها اجازه دهید برای ساعات کاری جدید برنامه ریزی کنند. آن‌ها باید بتوانند در هر شرایطی در زندگی خود تعادل به وجود آورند.
آنها باید اطمینان حاصل کنند پروژه های بعدی آسان‌تر بوده و نیروی کار جدید جذب می‌شود.
۵) پیگیر برنامه‌ها باشید.
باید برای استخدام و آموزش نیروی جدید وارد عمل شوید و به قول خود وفا کنید. باید بدانید این شرایط موقتی است و نمی‌توانید فشار کاری زیاد را به طور دائمی در شرکت اعمال کنید. البته باید پیگیر و مجری قول‌هایی که برای مزایا به کارمندان دادید هم باشید.
✏️ منبع: https://www.lnc.bio/

همچنین ببینید

لذت گناه آلود

لذت گناه آلود چیست؟استفاده از گیلتی پلژر در تبلیغات

لذت گناه آلود چیست؟ تصور کنید در حال رانندگی به یک آهنگ شش و هشت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *